KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10381011
*
nr 1038 1011
Oljemålning
Torsten Hult, Löpning, 1957, 33x55
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 19:43:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 15:59:09
1
500 kr
24/4 17:11:55
2
500 kr
24/4 17:11:55
1
500 kr (Budbetjänt)
24/4 17:12:07
2
700 kr
28/4 12:09:11
2
800 kr
15/5 18:27:01
3
700 kr
15/5 18:27:01
2
800 kr (Budbetjänt)
15/5 18:27:29
3
900 kr
15/5 23:04:37
4
1.300 kr
16/5 19:30:24
3
1.100 kr
16/5 19:30:24
4
1.200 kr (Budbetjänt)
16/5 19:30:45
3
1.300 kr
16/5 19:30:45
4
1.300 kr (Budbetjänt)
16/5 19:31:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löpning olja oljemålning oljemålningar torsten hult
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1011
Oljemålning
Torsten Hult, Löpning, 1957, 33x55
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 15:59:09 | 1 | 500 kr |
| 24/4 17:11:55 | 2 | 500 kr |
| 24/4 17:11:55 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 24/4 17:12:07 | 2 | 700 kr |
| 28/4 12:09:11 | 2 | 800 kr |
| 15/5 18:27:01 | 3 | 700 kr |
| 15/5 18:27:01 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 15/5 18:27:29 | 3 | 900 kr |
| 15/5 23:04:37 | 4 | 1.300 kr |
| 16/5 19:30:24 | 3 | 1.100 kr |
| 16/5 19:30:24 | 4 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 16/5 19:30:45 | 3 | 1.300 kr |
| 16/5 19:30:45 | 4 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 16/5 19:31:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löpning olja oljemålning oljemålningar torsten hult
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



